Výpredaj až 20 % na vybrané výškovo nastaviteľné stoly! Akcia platí do 31. 5. 2023 alebo do vypredania zásob. ➡️ Chcem to
Lekári, IT špecialisti, lektori, kancelárski pracovníci... Patríte k niektorej z týchto "sedavých" profesií? Pozrite sa, koľko benefitov vám prinesie zmena klasického kancelárskeho stola za ten polohovací.
Z nastaviteľného pracovného stola sa už pred nejakým časom stal profesný štýl, ktorý prináša svojim užívateľom mnoho výhod. Stačí, keď sa naučia využívať polohovací stôl pri svojej práci. Medzi benefity patria v prvom rade tie zdravotné, ako sú odstránenie bolestí chrbta či hlavy, ale tiež napríklad vyššia efektivita práce alebo dobrý vzor pre vaše okolie.
Nezdá sa to, ale lekári vo svojich ordináciách presedia veľa času. Neprospieva to ich zdraviu, čo sa snažia kompenzovať športom. Ešte lepšie je kombinovať aj počas ordinačných hodín státie a sedenie. Čo sa tým dá získať?
Je dobré si rozvrhnúť, s ktorým pacientom bude lekár hovoriť postojačky a s ktorým v sede. Všeobecne je vhodnejšie zvoliť konzultáciu v sede u seniorov či ďalších pacientov s pohybovými, dychovými, kardiologickými či inými zdravotnými ťažkosťami, pre ktorých je státie ťažké alebo nemožné. Potom je potrebné, aby sedel pacient i lekár. Nebude pôsobiť nadradeným dojmom, naopak posilní v pacientovi potrebný pocit dôvery. Na rýchlejšiu manipuláciu s výškou stola sa priamo ponúkajú modely s elektricky nastaviteľnou výškou.
IT špecialisti začali ako jedni z prvých v práci používať polohovacie stoly. Jednak prirodzene inklinujú k inováciám a novinkám, jednak za svojimi monitormi trávia skutočne veľké množstvo času. Hoci je IT ako odbor relatívne čerstvý, zdravotné problémy dohnali aj mladých pracovníkov ku hľadaniu riešení, ako na bolesti chrbta, hlavy, problémy so spánkom či neustálu únavu. A jedným z nich je práve polohovací pracovný stôl. Čím môže ešte pomôcť?
Vplyvom pandémie sa veľmi rozšírili on-line kurzy, konferencie, školenia či semináre. Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že pri školení 6 a viac hodín denne v sede čoskoro pocítite negatívne fyzické dopady. Kilá navyše, zhoršenie pohyblivosti, bolesti chrbtice – to je len niekoľko problémov, ktoré ma stretli. Umiestniť kameru na polohovateľný stôl tak, aby ste pri výučbe stáli, môže vaše problémy odbúrať. Učenie postojačky má ale aj ďalšie výhody:
Sedavé zamestnanie je najčastejšie spojené s prácou v kancelárii. Aj tu je polohovateľný stôl s možnosťou pracovať intervalovo postojačky veľkým prínosom. Platia mnohé z vyššie uvedených benefitov a to ako zdravotných, tak aj tých, ktoré zefektívnia ich prácu. V neposlednom rade budú mať sami zo seba a zo svojho výkonu oveľa lepší pocit, než keď pracovný čas z veľkej časti len tak presedia.
© 2023 Liftor s.r.o., provozovna: Šlovická 1360, 33441 Dobřany
sídlo: Pod Vinicemi 931/2, 301 00 Plzeň, IČ: 08632197
*GARRETT et al. Call Center Productivity Over 6 Months Following a Standing Desk Intervention. IIE Transactions on Occupational Ergonomics and Human Factors. 2016, 4(2-3), 188-195
**SAEIDIFARD et al. Differences of energy expenditure while sitting versus standing: A systematic review and meta-analysis. European Journal of Preventive Cardiology. 2018, 25(5), 522-538.
***WARREN et al. Sedentary Behaviors Increase Risk of Cardiovascular Disease Mortality in Men. Medicine & Science in Sports & Exercise. 2010, 42(5), 879-885
†DIAZ et al. Patterns of Sedentary Behavior and Mortality in U.S. Middle-Aged and Older Adults. Annals of Internal Medicine. 2017, 167(7).
††CONG et al. Association of sedentary behaviour with colon and rectal cancer: a meta-analysis of observational studies. British Journal of Cancer. 2014, 110(3), 817-826.
†††BUCKLEY et al. Standing-based office work shows encouraging signs of attenuating post-prandial glycaemic excursion. Occupational and Environmental Medicine. 2014, 71(2), 109-111.